Preskoči na glavni sadržaj

ZAGREPČANE OD TOMAŠEVIĆA MORAJU ŠTITITI SUDOVI

Aktualna gradska vlast protekle je tri godine u svojoj revolucionarnoj, ekstremnoj maniri krenula kršiti zakone nauštrb i na štetu najranjivijih i najosjetljivijih građana u Zagrebu. Zbog tih postupaka, građanima ne preostaje ništa drugo nego da zaštitu traže na sudovima.

U ponedjeljak je Visoki upravni sud dvije odluke aktualne gradske uprave proglasio nezakonitom. Prvo je proglasio nezakonitom odluku o najmu stanova. Odluku koja je ugrozila negdje oko 6.500 Zagrebačkih obitelji – onih koji su prihvatili jedan iznimno kvalitetan model javnog najma i priuštivog i stanovanja koji je Tomašević svojom odlukom naprasno prekinuo. Drugo, sud ne poništio Zaključak koji je donio Tomislav Tomašević o visini cijene najma stanova kojima upravlja Grad Zagreb. Tijekom ove godine također je poništio, odnosno nezakonitim proglasio, dio Odluke o sakupljanju komunalnog otpada.

Postavlja se pitanje onda same zakonitosti plavih vrećica jer ako je sud donio odluku da ne možete građane kažnjavati zato što ne koriste plave vrećice onda je očito da su te plave vrećice također upitne zakonitosti.

Prije nešto više od dvije godine, Visoki upravni sud poništio je odluku o novčanoj pomoći obiteljima roditelja/odgojitelja. Opet jedna odluka koja je tad ugrozila egzistenciju i život oko 6.000 zagrebačkih obitelji, ali obitelji u kojima je boravilo oko 20.000 djece. Također, tijekom ove godine inspekcija Ministarstva pravosuđa i uprave, nezakonitim je proglasila Pravilnik ocjenjivanja zaposlenika u Gradskoj upravi Grada Zagreba koji je donio gradonačelnik Tomašević pa je nakon toga promijenjen.

Uz to, Možemovci su samo u Holdingu dali negdje oko 800 otkaza, jedan određen broj otkaza dali su i u Gradskoj upravi te su brojni zaposlenici Zagrebačkog Holdinga i Gradske uprave premješteni na slabije plaćena radna mjesta čime je ugrožena njihova egzistencija te su primorani pokrenuti sudske sporove protiv Grada Zagreba. Ovim postupcima Grad Zagreb gubi na desetke sudskih sporova čime ne samo da mora vratiti zaposlenike na posao već mora platiti i milijunske iznose odštete. Radi se o jednom sustavnom kršenju zakona, a ceh tog kršenja zakona, osim što plaćaju građani jer u njima to izaziva nemir, nesigurnost i strah za egzistenciju, u konačnici taj financijski ceh se plaća iz proračuna Zagreba, dakle plaćaju ga opet građani.

Ostale novosti

Right
Left